رسیدن به حس و حال خوب، راه‌های زیادی دارد. برخی راه‌ها موقتی هستند و برخی طولانی‌تر. از طرفی دیگر، بسیاری از راه‌ها، اثرات منفی هم دارند. مثلا فرض کنید که ساعت‌ها مشغول بازی باشید یا با دوستان خود، ملاقات‌های طولانی داشته باشید.

در چنین حالتی، در لحظه، حال شما، کمی بهتر خواهد بود ولی، شما زمان ارزشمند خود را از دست داده‌اید. اینگونه است که بسیاری از فعالیت‌های لذت‌بخش، برای ما مضر هستند و لذت آن‌ها نیز بسیار ضعیف و موقتی است. همینکه زمان برنامه تفریحی به پایان می‌رسد، ما متوجه از دست دادن زمان بدون هیچ دستاورد خاصی می‌شویم.

در این مقاله می‌خواهیم راه‌کارهایی برای رسیدن به حس و حال خوب بدون از دست دادن زمان و سرخوردگی و افسوس ارائه کنیم.

مسیر زندگی شما چه مسیری است؟

هر انسانی در زندگی، مسیر خاصی را برای خود انتخاب می‌کند. هر مسیر، شرایط و نتایج خاصی به همراه دارد. ما می‌توانیم روش و مسیر زندگی انسان‌ها را به دو روش کلی تقسیم کنیم. روش مکانیکی و روش هوشمند.

دستاورد زندگی مکانیکی، بی‌برنامه‌گی و از دست دادن فرصت‌ها و ثابت ماندن در سطح فعلی است. در حالی‌که در مسیر زندگی هوشمند، همواره در حال رشد و ارتقای قابلیت‌های درونی خودمان هستیم و بعد از ارتقای قابلیت‌های درونی، می‌توانیم از زندگی بیشتر بهره‌مند شویم، فرصت‌های بیشتری را ببینیم و از آن‌ها استفاده کنیم و حتی، فرصت‌های بیشتری خلق کنیم.

طبیعی است که در چنین حالتی، حس و حال ما هم بهتر خواهد بود.

در روش زندگی هوشمند، با توجه به اینکه برنامه دقیق و جامعی در تمام ابعاد زندگی خود داریم، فرصتی برای حس بد وجود نخواهد داشت.

آیا مکانیزم حس و حال خوب را درک کرده‌اید؟

رسیدن به حس و حال خوب، مانند هر دستاورد دیگری، نیاز به الگو و روش‌های خاصی دارد. واضح است اگر مکانیزم رسیدن به حال خوب و سیستم ذهنی خودتان را درک نکرده باشید، نمی‌توانید آن را برای خودتان خلق کنید. پس برای شروع، بهتر است کمی با مکانیزم ذهن خودتان آشنا شوید.

اصل توجه

یکی از اصول بسیار مهم در شکل‌گیری احساسات ما، اصل توجه است. اصل توجه به ما می‌گوید که شما، اگر توجه‌تان را روی مسائل خاصی متمرکز کنید، احساسات خاصی برای شما نیز تولید خواهد شد.

مثلا اگر شما در خانه، با همسر یا فرزند خود دعوا کردید و سپس به محل کار رفتید، اگر توجه شما به اتفاقات داخل خانه باشد، همواره حس بد همراه شما خواهد بود. ولی اگر بدانید که با توجه بر کار در این لحظه، احساسات شما نیز تغییر خواهد کرد، می‌توانید به صورت اختیاری، توجه‌تان را بر روی کار مورد نظر متمرکز کنید تا مسأله پیش آمده را در زمان مناسبی حل کنید. فکر کردن الکی به مسائل، منجر به حل آن‌ها نخواهد شد.

کامل‌ترین راه حل، برای داشتن حس و حال خوب دائمی

در قسمت قبل، تنها نمونه‌ای از قواعد مرتبط با حس و حال خوب را مطرح کردم. ولی برای رسیدن به حس و حال خوب دائمی، کامل‌ترین جواب را در اختیار شما خواهم گذاشت.

اگر سبک زندگی خود را از روش مکانیکی به روش هوشمند تغییر دهید، تمام مسائل ریز و درشت زندگی شما، تغییر خواهد کرد. در روش هوشمند، ذهن شما، نظم خاصی پیدا می‌کند و همین نظم ذهنی به شما کمک خواهد کرد تا تمام مسائل زندگی خود را نظم ببخشید.

همین‌که تمام مسائل زندگی شما، نظم خاص خودش را پیدا کرد، حس و حال شما نیز به کلی دگرگون خواهد شد. پس تمرکز بر رشد ذهنی و ایجاد نظم ذهنی، می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها، برای خلق حس و حال خوب باشد.

خب حالا چه‌کار کنیم؟

از آن‌جا که رسیدن به حس و حال خوب در عصر جدید یکی از چالش‌های سخت و بزرگ است، به این موضوع پرداختم و به شکل بسیار مختصر، راه رسیدن به حس و حال خوب دائمی را بیان کردم. هر چند که می‌توان ساعت‌ها درباره این راه‌کار صحبت کرد و مطالب بسیار زیادی در این باره نوشت.

قطعا این سؤال برای شما به وجود آمده است که چگونه می‌توانیم مسیر رشد هوشمند را یاد بگیریم. از شما دعوت می‌کنم تا در دو جلسه از دوره کوچینگ زندگی و رشد هوشمند به صورت رایگان شرکت کنید. برای شرکت در این دوره می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید

mohandesifekr.com/free7-8

 

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

دوره صوتی

بالاتر از موفقیت باش به سبک مهندسی فکر
ثبت نام در دوره
این دوره به ایمیل شما ارسال خواهد شد
close-link

دریافت کتاب

لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لینک دانلود را به ایمیل من ارسال کن
close-link