درباره نویسنده

مطالب مرتبط

6 دیدگاه

 1. شهاب

  سلام آقای حکیم
  ۱/۵ساعت مقاله شمارا با دقت خواندم
  مردی ۴۲ ساله هستم با شغل آزاد
  قصد گفتگوی تلفنی با شما را دارم

  پاسخ
  1. مهدی حکیم

   با سلام. پاسخ به ایمیل شما ارسال شد.

   پاسخ
 2. بهنام

  بادرود….ایرادات استدلالهای شما بسیارابکی و سطحی بودند من مدافع جذب نیستم ولی حرفاتون بچگانه بود طوری ک با حرص و ولع شروع کردم مطالعه ی مقالتون رو ولی نصفه رها کردم ادامه ی خوندنشو…حیف ک حوصله ندارم پاسختونوبدم..تشکر ومعذرت

  پاسخ
  1. مهدی حکیم

   سلام دوست گرامی. اگر دقت کنید، همین ادعای شما یک ادعای بی‌پایه و اساس و آبکی هست. اینکه شما ادعا کنید استدلال‌ها آبکی هست، منجر به آبکی بودن استدلال‌ها نمیشه، بلکه باید ایراد هر استدلال را به شکل جداگانه مشخص کنید و دلیل ادعای خودتون رو مطرح کنید تا مشخص بشه سطح هر استدلال چقدره. اینکه لحن نوشته به صورت خودمونی هست، با اینکه از چه استدلال‌هایی استفاده شده و پیش‌فرض‌های این استدلال‌ها چی هست دو تا مبحث متفاوته. در قسمت بعدی گفتید که حرفاتون بچه‌گانه بود. احتمالا شما درگیر لحن نوشته شدید و دلایل و استدلا‌ل‌ها رو ندیدید. شاید هم چیزهایی که دلیل نبودند رو به عنوان دلیل فرض کردید. هیچ کدوم معلوم نیست چون فقط ادعای شما مطرح شد و برای ادعای شما حتی یک نمونه ساده هم مطرح نشده.
   استدلال‌های بنده با توجه به قواعد علوم مختلف مطرح شدن و احتمالا شما باید کمی مطالعات علمی خودتون رو در زمینه‌های مختلف از جمله مغزشناسی و عصب‌شناسی، فیزیک قدیم، فیزیک مدرن، روان‌شناسی، منطق و فلسفه افزایش بدید.
   احتمال بعدی اینه که شما خودتون در توهم آگاهی باشید و فکر کنید که استدلال‌هایی که معمولا خودتون استفاده می‌کنید، استدلال‌های قوی‌ای هستن. برای کشف این موضوع و قضاوت درباره این مورد، لازمه از تکنیک‌‌های تفکر انتقادی و مهارت‌های تفکر استفاده بفرمایید.
   بر اساس نکات مطرح شده، هر ایرادی به استدلال‌های بنده مطرح باشه با کمال میل پذیرا هستم اگر این ایرادات واقعی باشن.
   نکته آخر، درک پیش‌فرض‌های یک مسأله است که بنده احتمال میدم پیش‌فرض‌های این مقاله رو دقیق متوجه نشدید و با پیش‌فرض‌های خودتون به قضاوت پرداختید.
   این مقاله بر اساس تمام نکاتی که درباره جذب مطرح شده نوشته شده و هر قسمت مربوط به یک ادعا و نکته در ادعاهای جذبی هست. اگر هم با جذب کاملا آشنا نیستید، طبیعیه که بعضی از بخش‌ها رو متوجه نشید.
   قسمت‌های زیادی به عنوان ادعاهای جذبی مطرح شده …

   پاسخ
   1. بهنام

    درود …من کاری ب سبک نوشتاری یا ب قول خودش ما لحن ندارم…فقط یکی دو موضوع رو میگم خدمتتون…شما بفرمائید در کدوم کتاب نوشته شده یامضمونش اینه بوده ک شما بچیزی بیندیشید سپس اون شی غلطان از زمین و هوا ب سوی شما میاد ودردستای شما قراره میگیره؟؟در کجا قانون جذب یا دقیقتربگم فرضیه ی جذب همچین ادعایی داره؟؟!!جذب میگه ک شما ابتدا ب چیزی فکر کنید ب شیوه ی مثبت وفکر غالب شما باشد سپس کائنات اون شی یا خواسته رو سرراه شماقرارمیده مثال.. شما ب یک خودرو فکر میکنید بعداز مدتی طبق ادعای جذب شما با کسی کارشراکتی انجام میدید یا ….بالاخره فرصتی پیش میاد ک شما مبلغی ب دستتون می رسه برا خرید خودرو و صدالبته هم بایستی قیام کنی برای انجام این شراکت فرضی ک پولی ب شما برسه

    نوشتین ک مدافعان جذب وقتی ب بن بست میرسن سنگرعوض میکنن میگن ن تنها بافکر نمیشه اقدام هم لازمه خب درسته …درمثال فوق خرید خودرو..جذب میگه ک نیازی نیست شما برا خرید خودرو برنامه ریزی کنید این کار کائنات است.(شیوه ی دست یافتن ب ارزو)

    مخلص کلام اینکه شما نوشتید بدون فکر اگ کاری انجام بدید ب نتیجه نمی رسیم بعدمثال کتاب میزنی ک….
    می پرسم ک مگه بدون فکر هم میشه کاری انجام داد ؟؟حتی اگ این فکر در کسری از ثانیه باشه
    بعدشم موضوع باور تلقین …تلقین اگر همراه آگاهی باشه ک نمیشه اسمشو تلقین گذاشت چون ناخودآگاه وبایستیدرضمیرناخوداگاه ثبت بشه تادرزندگی متجلی بشه همچنین است باور اگر در سطح خودآگاهی بمونن ک بی ثمرند..بعدشم جذب چ ربطی ب باوردرست یانادرست داره ارزشمند باشه یا نباشه درهرصورت نتیجه اش مهمه… والسلام

    اینم بگم خدمتتون من چند کتاب معتبر در جذب بیشترنخوندم مطالعاتم ربطی ب این موضوع ندارن…شادوتندرست باشین

    پاسخ
    1. مهدی حکیم

     سلام. ممنونم از پاسخ شما.
     اولاً در زمینه جذب دیدگاه‌های مختلفی وجود داره و شما احتمالاٌ بعضی از اون‌ها رو شنیدید. در ابتدای مقاله به این نکته اشاره شده. این ایرادی که وارد کردید، ضعف در استدلال نیست. بلکه اگر ادعای شما درست باشه، ضعف در نقل قول خواهد بود. پس لازمه اول تمام ادعاها در این زمینه رو مطالعه بفرمایید. بنده هم خلاصه این ادعاها رو با توجه به مطالعات طولانی و شنیدن صحبت‌های اساتید مختلف در داخل و خارج خدمتتون ارائه کردم.
     اینکه می‌فرمایید جذب میگه کائنات اون شیء رو بر سر راه شما قرار میده، در جای خودش نیاز به ترجمه و تبیین مفهومی داره.
     دوم اینکه اگر هم با پیش فرض شما پیش بیاییم، تازه به مبحث اثبات و استدلال می‌رسیم. شما پیش فرض رو با استدلال جابجا گرفتید.
     در قسمت بعدی در مورد اقدام، بنده با اساتید بزرگی صحبت کردم که گفتن حتی اقدام هم لازم نیست. شما احتمالا این اساتید رو ندیدید. اینکه اطلاعات شما نسبت به این موضوع ناقص هست، تقصیر من نیست. من در این مقاله سعی کردم تمام نظرات رو لحاظ کنم. نه فقط دیدگاهی که شما نسبت به این موضوع مد نظرتون هست.
     در مورد انجام کاری بدون فکر، بله، میشه کاری رو بدون فکر انجام داد ولی چون نمونه‌هاش بسیار کم هست، شاید شما متوجهش نشده باشید. نمونه ساده این کار وقتیه که شما دارید قدم می‌زنید و در چاله‌ای می‌افتید. شما نه به چاله فکر کردید و نه تصوری از وجود چاله داشتید ولی نتیجه رفتار و کار شما افتادن در چاله بود.
     در مورد موضوع تلقین، شما لازمه ابتدا با ذهن مکانیکی و مکانیزمش و همچنین ذهن هوشمند و ساختارش آشنایی دقیق و کامل داشته باشید. در این قسمت شما دوباره استدلال و پیش فرض رو جابجا فرض کردید. پیش فرض شما درباره تلقین، بر اساس مطالعات و تصورات شماست. در حالی که توضیحات بنده در این خصوص، مبتنی بر اکتشافات جدید در زمینه ذهن مکانیکی و ساختارش و عملکرد مغز هست.
     اشتباه استدلالی شما در این قسمت اینه که بدون در نظر گرفتن پیش‌فرض‌های من، پیش‌فرض‌های خودتون رو صحیح فرض کردید و ادعای جدید بنده بر لزوم آگاهانه بودن تلقین رو رد می‌کنید. این اسمش استدلال نیست. کل بحث بنده در این قسمت، رد کردن روش تلقین و روش دست‌یابی ناخودآگاه به خواسته‌هاست. و درباره ضررهای فراوان تلقین صحبت شد. صحبت بنده این بود که روش تلقین، روش درستی نیست. و در دراز مدت ضررهای بسیار زیادی داره که در این باره توضیح داده شد.
     و در مورد نکته آخر شما باید بگم که باور درست یا نادرست، برای ذهن هوشمند بسیار مهمه. و باورهای نادرست یا غیر ارزشمند، در درازمدت نه تنها نتیجه مثبتی نداره، بلکه مشکلات فراوانی برای انسان به وجود میاره. با توجه به این نکته، روش جذب رو رد می‌کنیم. یعنی طبق فرموده شما، جذب ارتباطی با باور درست و ارزشمند نداره و فقط نتیجه مهمه و بنده هم بر اساس همین صحبت شما می‌گم که همین یک ایراد اساسیه. وقتی کسی با ذهن هوشمند خودش آشنا باشه، قطعا به این نکات توجه ویژه‌ای خواهد داشت.
     اگر سؤال دیگری بود در خدمتم.

     پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق متعلق به سید محمد مهدی حکیم می‌باشد. این وب‌سایت در زمینه مدیریت و مهندسی تفکر فعالیت دارد.

دوره صوتی

بالاتر از موفقیت باش به سبک مهندسی فکر
ثبت نام در دوره
این دوره به ایمیل شما ارسال خواهد شد
close-link

دریافت کتاب

لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لینک دانلود را به ایمیل من ارسال کن
close-link