چه چیزی هزاران برابر قدرتمندتر از باورهای شماست؟ 

ویدیوی آموزشی زیر می‌تونه مسیر زندگی شما رو به کلی تغییر بده! شاید فکر کنید که این یک ادعای بدون پشتوانه است. ولی در الگوی ذهن هوشمند و مهندسی فکر، اجازه چنین کاری رو نداریم و باید نسبت به ادعاهامون خیلی دقیق و حساس باشیم. هیچ حرفی رو بدون سند و پشتوانه نزنیم و حتی باور نکنیم. ولی نکته مهم قبل از دیدن این ویدیو اینه که قدرت تحلیل و برداشت و نکته‌سنجی شماست که می‌تونه برداشت و استفاده شما از این ویدیو رو چند برابر بکنه.

از سوال‌ها چه می‌دانید؟

سلام. من مهدی حکیم هستم و در این ویدیوی آموزشی به شما نشون میدم که چرا سؤال‌هایی که از خودتون می‌پرسید، هزاران برابر قدرتمند‌تر از باورهای شماست .

در مورد سؤال چه سؤالی توی ذهن شما هست؟ تا حالا از خودتون چه چیزهایی پرسیدید؟ چقدر از خودتون سؤال می‌پرسید؟ اگر دقت کنید هم الان من چند تا سؤال از شما پرسیدم که جوابش می‌تونه مسیر زندگی شما رو تغییر بده.

ولی خیلی از آدما این رو نمی‌دونن! نمی‌دونن که چقدر سؤال‌ها قدرتمند هستن اگر از عمق ذهن بیرون بیان. و نکته جالب اینه که شما می‌تونید این کار رو بکنید. شما می‌تونید به سؤال‌های قدرتمند برسید و می‌تونید مسیر زندگی‌ و کیفیتش رو با همین سؤال‌ها تغییر بدید. ولی حواستون باشه که این سؤال‌ها باید سؤال‌های شما باشن. نه سؤال‌های دیگران از شما. وقتی سؤال رو خودتون از خودتون بپرسید، جوابش هم مال خودتونه و برای شما ارزشمند خواهد بود.

سه راز موفقیت من:

من سه تا راز موفقیت دارم که یکی از این رازها مربوط به همین نکته است. سؤال‌هایی که از خودم پرسیدم. سؤال‌هایی که مسیر زندگی من رو عوض کردن. کاری که هیچ آموزشی نتونست برای من بکنه، سؤال‌ها تونستن.

اولایل تغییر مسیر زندگیم بود که از خودم پرسیدم چرا من نمی‌تونم درسام رو بفهمم. مخصوصا ریاضی و فیزیک.

خیلی‌ها مثل من بودن و هیچ درک و فهم درستی از درس‌هاشون نداشتن. ولی کاری که من کردم، این بود که یک سؤال از خودم پرسیدم. و اون‌ها نپرسیدن. و اون سؤالی که از خودم پرسیدم باعث شد مسیر آگاهی و دانش و آموزش به کلی تغییر کنه. هم آموزش خودم و هم آموزش دیگران. ولی کسانی که این سؤال رو از خودشون نپرسیدن، همون مسیر معمولی خودشون رو ادامه دادن و الان هم یک زندگی کاملا معمولی دارن.

این تنها یک نمونه خیلی ساده بود.

حالا فرض کنید اگر شما صد‌ها سؤال اینجوری از خودتون بپرسید و دنبال جوابش باشید. قطعا زندگی‌تون دگرگون میشه.

حالا یک نکته جالب. این تکنیک تنها یکی از ده‌ها تکنیکیه که به شکل ویژه و حرفه‌ای در مسیر آموزشی کارخانه ذهن هوشمند یاد می‌گیرید. و هر کدوم از اون تکنیک‌ها به اندازه همین تکنیک، مهم و موثر هستن.

سوال‌ها قدرتمندتر از باورها

سؤال‌هایی که می‌پرسید اونقدر قدرتمند هستن که حتی باور‌های شما رو هم تغییر میدن. چونکه تا سؤال نپرسیدید، جواب و آگاهی جدیدی به دست نمیارید.

وقتی سؤال می‌پرسید، تا ذهن شما به جواب نرسه، آروم نمی‌گیره. ولی این اصلا کافی نیست.

شما باید بدونید که چطور سلسله سؤال‌هایی از خودتون بپرسید. و اگر این رو خوب یاد بگیرید، مسیر زندگی و سطح موفقیت شما دگرگون میشه. لازم نیست جواب سؤال‌ها رو بلد باشید. کافیه بلد باشید چطور از خودتون سؤال بپرسید.

و چیزی که زندگی من رو تغییر داد، همین سؤال‌ها بودن در حالی که جواب هیچ کدومشون رو نه خودم می‌دونستم و نه حتی کسی دیگه.

خوب سؤال پرسیدن قسمتی از سیستم هوشمندی و تفکر شماست که اون رو در دوره به شکل مفصل و سیستمی یاد می‌گیرید.

پس مهم‌ترین نکته تا اینجا اینه که یاد بگیریم از خودمون سؤال بپرسیم. نه یکی نه دوتا، هر چند تا که می‌تونیم. سؤال‌های خوب بپرسیم. سؤال‌هایی که جوابش مهمه. جواب مهم جوابیه که مسیر‌ها رو تغییر میده.

یک مثال

یه مثال میزنم براتون. شما اگر ندونید چطور میشه یک غذای خوشمزه درست کرد، هیچ مشکلی در زندگی‌تون پیش نمیاد. و اگر از خودتون چنین سؤالی بپرسید و به جوابش هم برسید، مسیر زندگی شما تغییر نخواهد کرد. ولی اگر از خودتون بپرسید که بدن من چطور کار می‌کنه و جوابش رو کشف کنید، مسیر زندگی شما دگرگون میشه. سبک زندگی شما تغییر می‌کنه. خواب شما تغییر می‌کنه. غذا خوردنتون تغییر می‌کنه. حتی ساده‌ترین مسائل مثل نفس کشیدنتون هم تغییر می‌کنه. و وقتی این‌ها تغییر کرد، رفتار شما تغییر می‌کنه. ارتباطاتتون با دیگران تغییر می‌کنه و حتی کسب و کارتون هم تغییر می‌کنه. کارکرد ذهنی‌تون تغییر می‌کنه و خیلی چیزهای دیگه. و این تنها یک سؤال بود که این‌همه تغییر می‌تونست ایجاد کنه. و این هم یکی دیگه از سؤال‌هایی بود که من از خودم پرسیدم. و همه این تغییرات برای من به وجود اومد.

تا وقتی شما از خودتون سؤال نپرسید، باور‌های کهنه هستن که فرمون زندگی شما رو به دست گرفتن. و شما هم شاید حواستون به این باورهای کهنه و غلط نباشه. اون‌ها هم دارن کار خودشون رو می‌کنن و زندگی شما رو همونطور که هست پیش می‌برن. هیچ وقت بهتر نمیشه.

 

[button color=”green2″ link=”https://mohandesifekr.com/product/intelligent-mind-factory” size=”big” align=”center” radius=”10″]اطلاعات بیشتر درباره دوره کارخانه ذهن هوشمند[/button]

سوال مقدمه تغییر همه چیز است!

سؤال مقدمه تغییره. و سؤال‌ها اونقدر قوی هستن که باور‌ها رو هم تغییر می‌دن. باور‌ها نمی‌تونن جلوی سؤالات رو بگیرن. ولی سؤال‌ها می‌تونن باور‌ها رو زیر سؤال ببرن.  اگر خوب و دقیق و درست سؤال بپرسید، جواب‌هایی که به دست میارید، به راحتی و بدون دردسر، جایگزین باورهای کهنه و مخرب میشن. پس بیشتر از اونکه نگران باورهاتون باشید، نگران سؤال‌هاتون باشید.

و کسی که بلد نباشه خوب و درست و دقیق سؤال بپرسه، باورهای مخرب رو از دیگران و محیطش به ناچار دریافت خواهد کرد.  همونطور که هر روزه، بسیاری از مدرس‌ها و دوره‌های قلابی، باور‌های این مدلی به دیگران میفروشن. و کسی که به سلاح سؤال مجهز نباشه، تسلیم اون‌ افراد و اون افکار مخرب میشه. شاید خودش هم متوجه نشه. ولی بعد از سال‌ها زندگی بر اساس اون باورهای مخرب، یه دفعی بر میگرده و پشت سرشو نگاه میکنه و میبینه که چقدر ضرر زده و چقدر توی زندگیش گند زده به خاطر اینکه بلد نبوده سؤال بپرسه.

در قسمت سؤال‌ها در دوره کارخانه ذهن هوشمند، با کلی سؤال این مدلی مواجه میشیم که جواب‌هاشون رو در خود دوره به دست میاریم.

این مدل سوال کردن چه دستاوردهایی برای شما داره؟

اول از همه، احساس خیلی خوبی به شما میده. احساس اینکه شما هستید که تعیین‌کننده مسیر زندگی‌ خودتون هستید و نه هیچ عامل دیگه‌ای

دوم اینکه احساس خوب شما، مداوم و همیشگیه. نه کوتاه مدت و مقطعی. و هر وقت احساس بدی براتون به وجود اومد، دوباره از هم تکنیک استفاده می‌کنید تا احساستون رو تغییر بدید.

سوم اینکه تفکر نقادانه شما هم رشد می‌کنه. هر چیزی رو به راحتی قبول نمی‌کنید و می‌تونید دیگران رو به چالش بکشید.

چهارم اینکه فرصت‌هایی رو جلو پای شما میزاره که از نگاه دیگران پنهانه.

بسه دیگه. دیگه چی می‌خواهید؟ بازم بگم؟

پنجم. دقت شما در مسائل مختلف بیشتر میشه و این دقت باعث میشه تا خیلی بهتر نتیجه بگیرید.

ششم. خوب سؤال پرسیدن باعث میشه تا دیگران از شما حساب ببرن و هر حرفی رو به شما القا نکنن. نگاه اون‌ها هم نسبت به شما تغییر می‌کنه.

هفتم. خوب سؤال پرسیدن باعث میشه تا با آد‌مهای سطح بالاتر آشنا بشید و این ارتباطات شما رو خیلی تقویت میکنه. خیلی جاها از بقیه جلو میزنید و اون‌ها هستن که میخوان با شما ارتباط داشته باشن.

هشتم. درست سؤال پرسیدن حتی برای شما صرفه‌جویی‌های مالی خیلی زیادی به وجود میاره

نهم. از اونجا که انتخاب‌های شما با سؤال پرسیدن خیلی بهتر شده، در آینده هم از انتخاب‌هاتون کمتر پشمون میشید.

این‌ها تنها قسمتی از فواید یادگیری صحیح تکنیک سوال پرسیدن است.

و این‌ها تنها قسمتی از فواید یادگیری درست و حسابی این تکنیک بود. و من اینجا چند نکته بیشتر در این باره نگفتم. همه چیز درباره سؤال پرسیدن رو در کارخانه ذهن هوشمند یاد می‌گیریم. و البته به روشی که هیچ کسی به شما آموزش نمی‌ده چون خودش یاد نگرفته. هر چیزی که درباره سؤال کردن هم می‌دونستید، در این دوره به چالش کشیده میشه و متوجه خواهید شد که کسانی که حتی در این باره چند نکته بلد هستن و ادعاشون میشه، در واقع هیچ چیزی در این مورد نمی‌دونن. چون خودشون سؤال کردن بلد نیستن و تکنیک‌هاشون رو رفتن از دیگران کپی کردن مخصوصا از منابع خارجی. ولی روشی که من به شما یاد می‌دم برگرفته از روش قدرتمند مهندسی فکر هست. متدی که سال‌ها زمان‌ برد تا تونستم کشفش کنم.

این از سؤال کردن. ولی بعد از سؤال کردن، سؤال دوباره پیش میاد که چطور به جواب سؤال‌هامون برسیم. اگر بلد نباشیم جواب سؤال‌هامون رو درست پیدا کنیم، از چاله دراومدیم افتادیم توی چاه که!

سوال پرسیدن درست احتمال رسیدن به جواب درست را بیشتر می‌کند.

البته اگر کسی بلد باشه درست سؤال بپرسه، احتمال رسیدن به جواب درست خیلی زیاد میشه. چون شما سیستماتیک سؤال می‌پرسید و سؤال پرسیدن سیستمی باعث میشه تا یکپارچگی بین سؤال‌ها و جواب‌هاتون شکل بگیره. و اینطوری احتمال رسیدن به جوابهای اشتباه خیلی کمتره. از طرف دیگه دوباره هر جوابی که به دست بیارید، کلی سؤال درباره‌اش میپرسید که درست بودنش رو تضمین کنه

ولی با این حال تکنیک‌های دیگه‌ای رو یاد می‌گیرید که کمک می‌کنه به بهترین و درست‌ترین جواب‌ها برسید.  جواب‌هایی که بتونید توی زندگی به کار بگیرید و کیفیت کار و زندگی‌تون رو خیلی بالاتر ببرید.

شنیدید که فهمیدن سؤال نصفه جوابه. کسی که بلد نباشه سؤال بپرسه در واقع خودش رو وارد باتلاق سؤال‌های بد کرده و سؤال بد و غیر سیستمی شما رو به درون این باتلاق خواهد کشید.

و به طور خلاصه، سؤال‌های شما سطح تفکر و موفقیت شما رو نشون میده

[vc_cta h2=”چطور در یک سال، مسیر پنجاه‌ساله رشد را طی کنیم و از همین لحظه زندگی رویایی خود را تجربه کنیم؟” txt_align=”center” style=”flat” color=”green” add_button=”bottom” btn_title=”اطلاعات بیشتر” btn_color=”mulled-wine” btn_align=”center” btn_css_animation=”fadeIn” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fmohandesifekr.com%2Fproduct%2Fintelligent-mind-factory%2F|title:%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%20%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1%DB%8C%20%D9%88%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D8%B0%D9%87%D9%86%20%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF||”][/vc_cta]

۵ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

دوره صوتی

بالاتر از موفقیت باش به سبک مهندسی فکر
ثبت نام در دوره
این دوره به ایمیل شما ارسال خواهد شد
close-link

دریافت کتاب

لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لینک دانلود را به ایمیل من ارسال کن
close-link