سلام. من مهدی حکیم هستم، مبتکر و مربی ذهن هوشمند و مهندسی فکر و با دوره آموزشی هفت هشت قدم تا زندگی و رشد هوشمند در خدمت شما هستم.

این دوره آموزشی تقریبا با تمام دوره‌های آموزشی دیگه که گذروندید تفاوت داره. چه از لحاظ محتوا،‌ چه از لحاظ اهداف و چه از لحاظ روش برگزاری.

قواعدی که برای اجرای این دوره در نظر گرفته شده، همه در راستای افزایش حداکثری استفاده و نتیجه گرفتن از این دوره است و اولین هدف ما در این دوره، رسیدن به نتایج و تغییراتی هست که ما رو در مسیر زندگی هوشمند قرار  میده.

         هدف اصلی ما از برگزاری این دوره به این روش، وارد کردن افراد،‌ در مسیر هوشمندی هست. هوشمندی‌ای داریم مطرح می‌کنیم، موضوع کاملا جدیدی هست و برای اولین بار داره مطرح میشه و موضوع بسیار مهمیه که می‌تونه زندگی انسان رو در تمامی جنبه‌ها کاملا متحول بکنه. چه از لحاظ شخصیتی، چه از لحاظ فکری، چه از لحاظ ذهنی، چه از لحاظ احساسی، چه از لحاظ رفتاری، همچنین در زمینه ارتباط و حتی کاری. تغییرات ایجاد شده برای دوستان، در نظراتشون مشخص شده و برای آشنایی بیشتر با این تغییرات، حتما نظراتشون رو مطالعه کنید تا با نگاه باز وارد دوره بشید.

         دقت شما در این دوره حرف اول رو میزنه. و لازمه که نسبت به تمامی نکات این دوره دقت بالایی به خرج بدید. هر چی دقت شما بیشتر باشه، سود شما از این دوره آموزشی بیشتر خواهد بود. و ما هم نسبت به این دقت خیلی حساسیم. خیلی از افراد میان و بی‌دقتی می‌کنن و خودشون و دیگران رو به دردسر می‌اندازن. دیگه خودتون ببینید چقدر بی‌دقتی زیاد بوده که به خاطرش اومدم و دارم دربار‌ه‌اش صحبت می‌کنم.

         این دوره، دوره اول برای رسیدن به زندگی و رشد هوشمنده. یعنی در این دوره، آموزش‌های ضروری و اولیه داده میشه. و بعضی از تکنیک‌ها ممکنه برای افرادی که در دوره‌های آموزشی دیگه شرکت کردن، تکراری باشه. بعضی از تکنیک‌ها هم برعکس خیلی از دوره‌هاست. دلیلش هم اینه که ما به دنبال هوشمندی هستیم و نه توهم. از اونجایی که هدف ما، ایجاد این تغییر در سطح کلانه، پس لازمه چنین آموزشی با سطح قابل فهم برای عموم داشته باشیم. در این دوره در واقع افراد به یک سطح مشخصی از رشد میرسن و صلاحیت این رو پیدا می‌کنن که این مسیر رو به شکل حرفه‌ای و هدفمند ادامه بدن. قبل از شرکت در دوره حتما سرفصل‌ها رو مرور کنید. اگر شما قبلا در دوره‌های دیگری شرکت کردید، ممکنه بعضی از این مطالب برای شما تکراری باشه. ولی قطعا همه مطالب تکراری نخواهد بود و نکته بعدی اینه که تکراری بودن یا نبودن مطالب مهم نیست. بلکه این مهمه که چقدر اونها رو در زندگی پیاده میکنید و هدف ما از این دوره، پیاده‌سازی مطالب در زندگیه. نه صرفا دونستن اونها. برای همین روی تمرین‌ها به شدت متمرکز هستیم. حتی اگر قبلا این مراحل رو پشت سر گذاشتید، در این دوره مشخص میشه چقدر بهشون پایبند هستید و در چه سطحی قرار دارید و آیا آمادگی ورود به مرحله بعد رو دارید یا خیر؟ ولی با این حال اگر احساس کردید بعضی مطالب برای شما تکراری هستن، چند راه‌کار مهم برای شما وجود داره. یکی اینکه به مباحث بیان شده عمیق‌تر فکر کنید، تحلیلشون کنید، از زاویه‌های دیگه اونها رو بررسی کنید. این کار باعث میشه حتی از مباحث تکراری، برداشت‌های جدید داشته باشید و این اتفاقی بود که برای برخی از دانشجویان دوره افتاد. این افراد در دوره‌های زیادی شرکت کردن ولی با این روش، تونستن از مطالب دوره، برداشت عمیق‌تر و متفاوتی داشته باشن با اینکه بعضی مباحث براشون تکراری بود. راه‌کار دوم طرح سؤاله. شما اگر فکر می‌کنید که سطحتون بالاتر از این دوره است، می‌تونید با توجه به سطح خودتون سؤال مطرح کنید و از فرصت سؤال پرسیدن و مشاوره استفاده کنید. و البته از روش سؤال پرسیدن و تبادل نظر شما مشخص میشه که آیا واقعا سطح شما اونطور که فکر می‌کنید هست یا در توهم رشد اسیر شدید. این افراد کم نیستن و باید مراقب باشیم جزو این دسته نباشیم. سوم اینکه وقتی با هدف یادگیری وارد یک مسیری بشید، قطعا نکات زیادی برای یادگیری وجود خواهد داشت. من خودم صدها کتاب در زمینه‌های مختلف مطالعه کردم و الان که یک کتاب جدید می‌خونم تقریبا همه مطالبش برای من تکراریه. ولی با استفاده از روش‌های گفته شده، نکات جدیدی به دست میارم و به خودم نمیگم این همش تکراری بود. در چنین حالتی خودم دنبال نکات جدید می‌گردم و تا انتهای کتاب رو مطالعه می‌کنم. چون ممکنه یک نکته وجود داشته باشه که من رو چندین قدم در زندگی جلو بندازه. این طرز فکره که باعث رشد شما میشه.

مطالعه نظرات شرکت‌کنندگان دوره هفت هشت قدم تا زندگی و رشد هوشمند

         این دوره تمرین محوره. یعنی مبنای آموزش در این دوره، انجام دقیق و منظم تمرین‌هاست و تمام تغییراتی که قراره به وجود بیاد، با انجام تمرین‌هاست نه با محتوای دوره. تمرین‌ها به شدت ساده هستن ولی به شدت ضروری. و انجام تمرینه که باعث ایجاد تغییر میشه. بعضی‌ها به خاطر سادگی تمرین‌ها اون رو انجام نمیدن. اصلا مهم نیست که یک تمرین ساده است یا پیچیده. مهم اینه که با انجام همون تمرین‌های  ساده، تغییر به وجود میاد. اصلا مهم نیست سطح شما چقدر بالا باشه. اگر این تمرین‌های ساده رو پیاده سازی نکنید، به دنبال رشد کردن و هوشمند شدن هم نباشید. تنها در صورتی می‌تونید از تمرین‌های سطح بالاتر استفاده کنید که همین تمرین‌های ساده رو به خوبی و دقیق انجام بدید. انجام دقیق این تمرین‌ها، مثل ساختمون سازی اصولیه. و این تمرین‌ها، اولین آجرهای زندگی و رشد هوشمند شما هستن.  شرط حضور در این دوره، پایندی به تمرین‌هاست. تمرین‌ها به صورت نوشتنی هستن و تمرین هر درس به صورت جداگانه توضیح داده میشه. این تمرین‌ها، تازه شروع تمرین‌های هوشمندی هستن. بعضیا به خاطر زاویه دید ناقص یا پیش فرض‌های خودشون فکر می‌کنن چون این تمرین‌ها ساده هستن و یا حتی بعضی از اونها رو انجام میدن، دیگه کار تموم هست. خیر. اینطور نیست. این شروع مسیره و شما اگر به این تمرین‌ها پایبند هستید، معنیش اینه که باید برید سراغ مرحله بعدی.

         آیا اصلا این دوره برای شما هست یا نه؟ شما باید جواب این سؤال رو مشخص کنید. سرفصل‌های دوره مشخص هستن. هدفتون رو باید دقیق بدونید. اگر واقعا به دنبال یادگیری و رشد کردن هستید، این دوره می‌تونه براتون مفید باشه. اگر همینجوری و بدون هدف وارد دوره شدید، حتی اگر دوره‌های زیادی شرکت کرده باشید و مطالعه زیادی هم دارید، این دوره برای شما مفید نخواهد بود. چونکه شما نمی‌دونید به دنبال برداشت چه چیزی هستید و قطعا وقتی ندونید دنبال چی اومدید، برداشتی هم نخواهید داشت. ولی به شکل ویژه توصیه می‌کنم اگر جزو این افراد هستید، در این دوره شرکت نکنید. اگر اهل قضاوت کردن هستید و قضاوت کردن بدون پشتوانه رو حق خودتون می‌دونید. اگر در پیش فرض‌های خودتون غرق هستید و حاضر نیستید پیش‌فرض‌های خودتون رو اصلاح کنید و اون‌ها رو بهبود بدید. اگر شرکت در دوره‌های آموزشی و مطالعه باعث شده این دیدگاه برای شما شکل بگیره که به اندازه کافی همه چی رو بلد هستید و اومدید در این دوره تا برای آگاهی‌ها یا توهم‌های خودتون تاییدیه بگیرید، و حاضر نیستید دانش خودتون رو به چالش بکشید. اگر شک کردن به دانسته‌هاتون براتون سخته، و اگر با آموزش‌های قانون جذب درگیر هستید و قانون جذب رو الگوی زندگی خودتون قرار دادید، به شما توصیه می‌کنم در این دوره شرکت نکنید.

         بعضی میان میگن مطالب دوره منو جذب نکرد برای همین نمی‌خوام ادامه بدم. در مسیر هوشمندی قرار نیست شما از هر چیزی خوشتون بیاد. شما باید کارهایی رو انجام بدید که منجر به هوشمند شدن شما میشه و این کارها بعضا جذاب نیستن. برای بعضی‌ها هم جذابه چون می‌دونن دنبال چی هستن از جمله خودم. پس مهمه که بدونید چرا در این دوره هستید و بر اساس توضیحات داده شده، یا در این دوره شرکت نکنید، یا اگر شرکت می‌کنید، تا انتها باید درس‌ها رو مرتب گوش کنید وتمرین‌هاش رو انجام بدید.

         تمرین‌های این دوره نوشتنیه. هر درس تقریبا ده دقیقه آموزشه و هر درس یک تمرین داره. این تمرین‌ها همونطور که گفته شد خیلی ساده هستن. ولی انجامشون اجباریه. حتی زمان زیادی هم از شما نمی‌گیره. درس و تمرین روی هم روزانه نیم ساعت وقت میخواد و شما باید روزانه این وقت رو به دوره اختصاص بدید. برای اینکه با تمرین‌ها آشنا بشید من چند نمونه برای شما مثال میزنم و البته تمرین هر درس کامل توضیح داده میشه. تمرین بعضی درس‌ها خلاصه نویسی هست. یعنی شما باید نکات اساسی درس رو مشخص کنید. یا یک تمرین مربوط به تهیه لیستی از اقدامات جدید هست که منجر به رشد شما میشه. این تمرین رو باید روزانه انجام بدید ولی یک نمونه‌اش رو به عنوان تکلیف ارسال می‌کنید. یک تمرین مربوط به ایجاد تغییر در سیستم غذایی و حرکتی شما بر اساس آموزش‌هاست. یک تمرین در مورد لیست اقدامات و جوایز هست. همونطور که می‌بینید این تمرینها ساده هستن و هیچ پیچیدگی خاصی ندارن .فقط لازمه روزانه انجام بشن، روی کاغذ. و عکسشون رو برای پشتیبان آموزشی ارسال کنید. و همچنین در تمرین‌ها مسائل خصوصی از شما خواسته نمیشه. مسائل خصوصی رو جداگانه بنویسید و فقط مسائل عمومی رو ارسال کنید. چون بعضی‌ها چند بار این سؤال رو پرسیدن.

         بعضی‌ها گفتن چرا فلان تمرین رو نگفتید مثلا. این هم با توجه به پیش فرض‌های خودشون از دوره‌های دیگه است و ما بر اساس الگوی هوشمندی، بسیاری از تمرین‌هارو مضر می‌دونیم و قطعا برای جذب شما نمیاییم از اون‌ها استفاده کنیم حتی اگر در ظاهر خیلی جذاب باشن. دادن آموزش‌های صحیح مسؤولیت ماست و متاسفانه بسیاری از دوره‌ها، آموزش‌ها رو به صورت کپی پیست به مخاطب القا می‌کنن و کلا ذهن مخاطب رو فاسد می‌کنن. بدون اینکه متوجه باشن. مخاطب هم از همه جا بی‌خبر، میره و اونها رو پیاده سازی می‌کنه و حتی ممکنه در کوتاه‌مدت به بعضی نتایج یا تصور‌ها برسه. ولی نمی‌دونه چه بلایی سر خودش داره میاره.

         این دوره هیچ ارتباطی به قانون جذب و این حرفا نداره. قبلا هم گفته شد که بسیاری از آموزش‌های قانون جذب و تمرین‌هاش، کشنده هوشمندی شماست. شما در این دوره یاد می‌گیرید چطور با اقدامات هوشمندانه و دقیق و پر بازده، مسیر رشد و موفقیت خودتون رو سریع‌تر و با کیفیت‌تر طی کنید و به رشد واقعی برسید و نه رشد و موفقیت توهمی. شرکت‌کنندگان قبلی در نظرسنجی‌‌ها این نکات رو گفتن.

مطالعه نظرات شرکت‌کنندگان دوره هفت هشت قدم تا زندگی و رشد هوشمند

         این دوره درباره رشد هوشمند و بر اساس چیزی به اسم ذهن هوشمند شماست که موضوع کاملا جدیدی هست. ذهن هوشمند یک قابلیت نهفته در وجود شماست که باید فعالش کنید. هر فردی معمولا با پیش‌فرض‌های خودش وارد این دوره میشه. این پیش‌فرض‌ها، به شدت برداشت نهایی شما رو تحت تاثیر قرار میدن. برای همین باید مراقبشون باشید. در این دوره باید پیش‌فرض‌های خودتون رو به چالش بکشید نه اینکه سعی کنید مطالب و آموزش‌های دوره رو بر اساس پیش‌فرض‌های خودتون تفسیر  کنید.  مورد داشتیم که فردی گفته مطالب برام تکراریه و بعضی‌ها رو هم قبول ندارم. تمرین هم انجام نداده چون به نظرش ساده میومدن یا قبول نداشته یا گفته قبلا انجام دادم و حتی بلد نبوده سؤال مطرح کنه و این احتمال رو نداده که شاید خودش داره اشتباه میکنه و حداقل تلاش بکنه برای برطرف کردن این چالش و احتمالا در دام توهم آگاهی اسیر شده. چنین فردی با پیش فرض‌های خودش وارد دوره شده و هدفش هم یادگیری نبوده. و جالب اینه که با شنیدن تنها سه چهار درس از ۱۴ درس به همه این نتایج رسیده. این رفتار یکی از ویژگی‌های بارز کسیه که در دام ذهن بسته خودش اسیره و قطعا از این دوره نمی‌‌تونه استفاده بکنه.

         و برای جمع بندی مطالب گفته شده باید بگم که برداشت و استفاده شما از این دوره کاملا به خود شما و طرز فکر شما بستگی داره. افراد سطح بالایی داشتیم که از این دوره سودهای زیادی بردن و افراد سطح پایینی داشتیم که نتونستن هیچ استفاده‌ای از این دوره ببرن. پس نیاز شما به این آموزش باعث نمیشه که بیشتر از این دوره بهره‌مند بشید. نگاه‌تون رو از روی محتوا بردارید و روی ذهن، پیش‌فرضها و تفکر خودتون متمرکز بشید. نظرات بچه‌های دوره‌های قبل رو هم حتما مطالعه کنید و ببینید چرا برای اونها این تغییرات اتفاق افتاده ولی برای بقیه چنین اتفاقی نیفتاده. قبلا هم گفتیم که تغییر بدون تمرین و اقدام به وجود نمیاد. اگر شما قدمی رو به درستی بردارید، حتما به نتیجه می‌رسید. حتی اگر باور نداشته باشید. نتایج زندگی شما، نتایج قدم‌هایی هستن که بر می‌دارید. چه از لحاظ ذهنی و چه از لحاظ خارجی. پس توقع نداشته باشید بدون اقدام و تمرین، به جایی برسید. مراقب پیش فرض‌ها‌تون باشید تا دست و بال‌تون رو در مسیر زندگی و رشد نبندن.

مطالعه نظرات شرکت‌کنندگان دوره هفت هشت قدم تا زندگی و رشد هوشمند

۱۴ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • دقیقا حرفا و گفتارها درست بیان شده
  شاید من هم تووی تله ی دانایی افتاده باشم پس لازما که خودم رو به چالش بکشم شک ندارم و همه جوره دوست دارم خودم رو زیر سوال ببرم تا شخصیت بهتری و کاملتری بشم

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2020-11-13 23:44

   انتخاب شما در این مسیر از همه چیز مهم‌تر و تعیین‌کننده‌تر هست. بازیگر اصلی هم خود شما هستید. مهم اینکه که به دانش حقیقی برسید و بتونید از همه جهت نسبت به مسیرتون آگاه و مطمئن باشید.

   پاسخ
 • امیری
  2020-11-13 18:17

  سلام بنظرم اگر یک تمرین رو از نمونه تمریناتوم بصورت آزمایشی میذاشتین که انجام بدیم و بعد نظرمون سوال میشد بهتر بود

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2020-11-13 23:45

   متشکرم. درباره تمرین‌ها توضیح داده شد. تمرین‌ها اونقدر ساده هستن که با این توضیحات می‌تونید خودتون تصور کنید به چه شکل هستن

   پاسخ
 • مائده شهسواری
  2020-11-13 18:33

  برام جالبه .بدون قضاوت و بدون مقایسه و با هدف اموزش رشد و اتقاع شخصی و باور سازی جدید بدونه وابستگی به گذشته پیش میریم تا به نتیجه مطلوب برسیم.آماده دریافت علم و عمل جدید بشیم.

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2020-11-13 23:46

   ممنونم. منظورم این نبود که کلا آموزش‌های گذشته رو در نظر نگیریم. بلکه این آموزش‌ها اولا باید نقد بشن و دوم اینکه باید همیشه معیارهامون رو ارتقا بدیم. ولی اشتباه افراد اینه که حواسشون به معیار‌ها نیست و نهایتا اطلاعاتشون رو آپدیت می‌کنن

   پاسخ
 • نعيمه نجفى
  2020-11-13 19:52

  من همیشه علاقمند ب مطالعه و کتابخوانى بودم، ولى یکسالى هست، ب عنوان ى مادرى ک هم از وقت اختصاصى خودم کم شده و هم فرزندام در سن کودکى و رشد هستن، ب رشد و اگاهى بیشترى نیاز دارم هم در راستاى مادرى کردنم، هم ارتقا ذهن شخصیم، احساس نیاز ب تفکر و رشد در خوداگاه خودم رو داشتم، ک فکر کردم گذروندن این دوره میتونه کمکم کنه.

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2020-11-13 23:46

   بله حتما. به شرطی که براش وقت بزارید و جزو اولویت‌های شما باشه

   پاسخ
 • من همیشه نسبت به دانش‌های جدید در ارتباط با رشد شخصی کشش داشته..و دارم…به نظرم از هر آموزش حتی اگه اون حداقل رو هم بگیریم می‌تونه مفید باشه …ممنون از شما

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2020-11-22 13:28

   بله. دقیقا همینطوره. یکی از دوستان گفتن اگر می‌خوای ظرفت پر بشه، باید اونو خالی بکنی تا دوباره پر بشه

   پاسخ
 • nadia esmaili
  2021-02-05 23:46

  خوب همیشه شرایط ادمها مساعد نیست غم هست شادی هست شاید ادم توی لحظه تصمیمه اشتباه بگیره که بعد پشیمون بشه اونو باید چیکار کرد؟

  پاسخ
  • مهدی حکیم
   2021-02-07 13:33

   آدم‌ها وقتی رشد کنن، این مشکل دیگه پیش نمیاد

   پاسخ
   • فاطمه رسولی
    2021-02-19 11:37

    سلام،تمام صحبتهاتون درسته استاد، اینکه بدونیم رشد چیه و مسیرش چه جوری طی میشه، ومن باورهام رو کنار میگذارم و تمرینات رو اجرا میکنم، خیلی مهمه،،،اما
    باورهای مذهبی در درسهای شما چه جایگاههی دارن؟

    پاسخ
    • مهدی حکیم
     2021-02-19 18:47

     سلام. باورهای مذهبی خودشون به پایه تفکر و معیارها بالاتر نیاز دارن. مذهب بدون تفکر، مانع رشد هست. در اسلام هم روی این مسأله تاکید شده ولی افراد مذهبی به این نکات توجهی ندارن و به صورت تقلیدی و تعصبی به باور میرسن. این خلاف رشد هست. دین هم در نهایت قرار بوده برای رشد ما باشه. ولی اگر معیارهای فکری درستی نداشته باشیم، همون دین، مانع رشد خواهد شد.

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

دوره صوتی

بالاتر از موفقیت باش به سبک مهندسی فکر
ثبت نام در دوره
این دوره به ایمیل شما ارسال خواهد شد
close-link

دریافت کتاب

لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لینک دانلود را به ایمیل من ارسال کن
close-link